in ,

Едноставен, брз и фенси десерт: Банана сникерс (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

За љубителите на вистински сникерс и љубителите на темно чоколадо и кикиритки

Потребни се следните состојки:

  • Топено темно чоколадо
  • Банана
  • Путер од кикирики
  • Сецкани кикирики

А како да го подготвите овој десерт погледнете ТУКА.

Извор: popara.mk

What do you think?

Written by dikel

Животот со партнерот понекогаш е фрустрирачки (30 фотографии)

Кул парада на забавни и комични слики – 17ДЕЛ