in ,

Химен доаѓа на големото платно

Николас Галицин, ѕвездата на хит филмот на Amazon, The Idea of ​​You, ќе го портретира принцот Адам, попознат како He-Man, во филмската адаптација на франшизата на Mattel, Masters of the Universe, потврди Variety.

Филмот ќе го режира Тревис Најт, режисер на успешните филмови Бумбарби и Кубо и двете жици. Студиото Amazon MGM и Mattel работат на адаптацијата.

Филмот Masters of the Universe се развива веќе дваесет години. На него првично требаше да работат Warner Bros и Sony, пред целиот проект да го преземе Netflix. Netflix се откажа од филмот минатата година поради буџетски проблеми.

Првичниот нацрт на сценариото го напишаа Дејвид Калахам и браќата Ни, а моментално го завршува Крис Батлер. Заплетот на адаптацијата на функцијата сè уште е непознат.

Masters of the Universe ги следи авантурите на херојот Химен од планетата Етернија, кој како дете завршил на Земјата. Неколку децении подоцна, Химен се враќа во Етернија за да ја спаси својата планета од злобниот Скелетор.

Преку Masters of the Universe, Галицин ја продолжува својата соработка со студиото Amazon MGM, со кое работеше на романтичната комедија The Idea of ​​You. Тој, исто така, работеше со Amazon на популарната адаптација на романот Red, White & Royal Blue.

Филмот Masters of the Universe треба да се појави во кината на 5 јуни 2026 година.

Извор: kajgana.com

What do you think?

Written by dikel

Генијални нискобуџетни поправки – 2ДЕЛ (27 фотографии)

ФОТО: Свекрва и снајка :)