in

Кој е најдобриот хороскопски знак?

По личните карактеристики можете да видите кој знак е најдобар.

 1. Лав – Доверлив, лојален, амбициозен, дарежлив и горд
 1. Вага – Смирен, благодарен, идеалист, соработник
 1. Девица – Логичар, организиран, зависен, добар заштитник од проблеми
 1. Рак – Поддржувач, семеен тип, добро расположен, креативен
 1. Овен – Оптимист, импулсивен, агресивен, понекогаш себичен
 1. Стрелец – Охрабрувач, независен, авантурист, дистанциран
 1. Водолија – Визионер, инвентивен, бунтовен, нечувствителен
 1. Близнаци – Креативен, адаптибилен, бистар, неодлучен
 1. Скорпија – Страствен, динамичен, опсесивен, манипулатор
 1. Бик – Трпелив, упорен, посесивен, емотивен
 1. Јарец – Одговорен, снаодлив, зависник од контрола, лојален
 1. Риби – Чувствителен, уметник, самосожалувач, сочувствителен

Извор: popara.mk

What do you think?

Written by dikel

28 чудни Tinder профили кои треба да се избегнуваат (28 фотографии)

Ист како татко му: Генетичарите тврдат дека децата ги наследуваат овие карактеристики исклучиво од својот татко